Co je Atleťáček?

Atleťáček nabízí hravé atletické tréninky zaměřené na všeobecnou pohybovou průpravu dětí. Atletická příprava je díky své rozmanitosti a všestrannosti vhodným pohybovým základem pro veškeré ostatní sporty, ale také přispívá k přirozenému a zdravému vývoji dítěte. Prostřednictvím pravidelných tréninků získá dítě také kladný vztah k pravidelnému sportování.

Pro koho je Atleťáček určen?

Tento kroužek je určen pro děti narozené v roce 2007-2015. Atletiku díky své přirozenosti zvládne každé dítě bez ohledu na jeho pohybové nadání či šikovnost, takže je vhodný úplně pro všechny.

Jaká bude jeho náplň?

Pro děti jsou připravované pestré a zajímavé tréninky plné her a soutěží, při nichž se učí základním pohybovým dovednostem jako je běh, skok a hod a rozvíjí své pohybové schopnosti, zejména rychlost a obratnost. Za použití různého náčiní a pomůcek (míčky, překážky, agility žebřík atd.) se pro ně učení stává zábavou.

Kdo se o Vaše děti bude starat?

O Vaše děti se budeme starat my. Dvě mladé, ale zkušené a školené trenérky atletiky. Stále se usmívající, trpělivé a přátelské, protože naším cílem je vytvořit příjemné prostředí, v němž se děti budou cítit dobře, budou se sem chtít vracet a aktivně trávit svůj volný čas.

Kde všude probíhají tréninky Atleťáčku

Původně tréninky Atleťáčku probíhaly jen ve Frýdku-Místku, postupem času se však díky zájmu dětí Atleťáček rozšířil i do okolí. Nejvíce tréninku tedy stále probíhá ve Frýdku-Místku na 7. ZŠ, kde máte možnost vybrat si ze dvou tréninkových dnů (úterý nebo pátek) a také z více tréninkových skupin rozdělených podle věku dětí. Dále pak Atleťáček nabízí své tréninky pro děti navštěvující Galileo school a Montessori základní školu ve Frýdku-Místku, které probíhají přímo ve školách. V blízkém okolí pak najdete Atleťáček v Dobré, na Ostravici, Na Nové Vsi a ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Kdy a kde se bude Atleťáček konat

Tréninky probíhají vždy 1 týdně, velkým nadšencům jsme umožnili trénovat také 2x týdně za zvýhodněných podmínek. Od dubna do října tréninky probíhají vždy venku na tartanovém ovále nebo hřišti. Od listopadu do března pak v tělocvičně. Konkrétní dny a časy tréninků se liší podle místa konání a vždy jsou upřesněny v bližších informacích v sekci Atleťáček.

Jaká bude jeho cena?

Čtvrtletní platba (říjen – prosinec, leden – březen, duben – červen) je 750 Kč při jednom tréninku týdně, při dvou trénincích týdně 1250 Kč. Měsíc září je zkušební a proto se platí podle odtrénovaného počtu tréninku (1 = 60 Kč). Platba za kroužek se hradí buď hotově na tréninku anebo bankovním převodem.

Atleťáček a Lašský sportovní klub F-M

Atleťáček vznikl 1. dubna 2016 a od té doby se rozrostl o spoustu nových členů a rozšířil do okolních obcí či měst. Abychom udržely tento trend a Atleťáček mohly i nadále rozšiřovat a posouvat dál, tak přesně o 4 roky později, tedy 1. dubna 2020 se Atleťáček oficiálně dostal pod křídla LSK F-M. Díky legislativnímu sloučení Atleťáčku s LSK F-M mají také děti v případě zájmu o další sportování podstatně větší možnosti výběru – moderní pětiboj, plavání, šerm, parkurové jezdectví či triatlon, to vše pod odborným vedením trenérů Lašského sportovního klubu, se kterými úzce spolupracujeme. Navíc po vzoru Atleťáčku vznikl také kroužek Plaváček, kde se děti zábavnou formou učí základům plavání a seznamují s vodou. Kombinace Atleťáčku a Plaváčku je tak ideální příležitost k přirozenému pohybu dětí. Více o LSK F-M se dozvíte zde: LSK-FM