Trenéři Run2BeFit

Mgr. Medvecová Lada

ladafotka1

„Když běhat, tak pro radost“

Již od mala jsem se věnovala různým druhům sportu, avšak v 10 letech jsem objevila atletiku, které jsem propadla a stala se tak součástí mého života. Pod oddílem TJ Slezan Frýdek-Místek jsem trénovala a závodila po dobu 7 let. Oblíbila jsem si běh samotný a díky své rychlosti jsem se zaměřila především na kratší a střední tratě. Ve své závodní kariéře jsem posbírala několik prvenství v regionálních závodech, na Olympiádě dětí a mládeže jsem získala bronz ve štafetě na 3x300m, několik medailových umístění na mistrovských závodech Moravy a Slezska na tratích 300 a 400m a neztratila jsem se ani na celorepublikové úrovni, kde jsem se čtyřikrát umístila v první desítce nejlepších.

ladafotka2

I přes tato ocenění jsem však bojovala s velkou nervozitou před závody a tak jsem se rozhodla, že atletiku chci nadále dělat pouze pro radost a závody již vynechám. Od té doby jsem běhala pouze rekreačně a svou aktivitu přesunula do centra dění atletického oddílu. V oddíle jsem působila jako trenér menších dětí, atletický rozhodčí a podílela jsem se na organizaci příměstských táborů, závodů a soustředění.

Jelikož jsem se celý život pohybovala v oblasti sportu, bylo zřejmé, že i tímto směrem budu orientovat své vzdělání. Na Ostravské univerzitě v Ostravě jsem vystudovala obor Rekreologie – pedagogika volného času a poté magisterský program Učitelství tělesné výchovy a výchovy ke zdraví pro 2. stupeň ZŠ. Po škole jsem byla zaměstnaná přes dva roky jako trenér na plný úvazek v atletickém oddíle, kde jsem se věnovala dětem od těch nejmenších předškolních až po ty starší školou povinné. Nyní chci své znalosti a zkušenosti předat také dospělým zájemcům o běh, jelikož jenom správně prováděný pohyb je zdraví prospěšný.

„Hlavně v pohodě a s úsměvem, to je oč tu běží“

Jelikož pocházím ze sportovně založené rodiny, byla jsem ke sportu vedena již od dětství. Nejprve jsem se věnovala házené, později plavání a atletice. Když jsem se v desíti letech měla rozhodnout, zdali budu plavat či běhat, volba byla vcelku jasná. Zvítězila u mě královna sportu. Ta také později sehrála důležitou roli při výběru střední školy. Zvolila jsem si studium na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě.

S přestávkami jsem závodně běhala pod oddílem TJ Slezan Frýdek-Místek do svých osmnácti let. Specializovala jsem se převážně na delší tratě. Mými hlavními disciplínami byly 800 m, 1500 m a delší tratě v terénu. Chvíli, coby zpestření, jsem dělala i závodní chůzi, ze které jsem získala několik medailí na Mistrovstvích České Republiky a Mezistátních utkáních.

piskafotka2

K atletice jsem se vrátila ve dvaceti letech, jako trenérka dětí a mládeže. Předávání zkušeností a práce s dětmi mně velmi bavila a stále baví, proto jsem trenérkou, s pauzami, kvůli studiu na vysoké škole, až dodnes. Nedávno jsem úspěšně absolvovala trenérské zkoušky 2. třídy a rozhodla jsem se věnovat nejen dětem ale i dospělým. Baví mě trénovat, učit a vymýšlet různé hry pro děti a pestré tréninky pro dospělé. Mým cílem je, připravit tréninky, které jsou zaměřené na to, aby byl pohyb prováděn správně, v adekvátní míře a stal se tak zdraví prospěšným.