Zvládnu trénink i já?

Tréninky pro začátečníky zvládne každý, kdo má alespoň základní fyzickou kondici, tzn. nedělá mu problém ujít delší vzdálenost pěšky, zvládne uběhnout pomalým tempem aspoň 10 minut souvisle, tráví svůj volný čas aktivně a díky tomu je jeho tělo zvyklé na určitou fyzickou námahu.

Tréninky pro pokročilé zvládne ten, kdo má již nějaké ty kilometry odběhané a pravidelný pohyb se stal jeho koníčkem. Jeho cílem je zlepšení běžecké výkonnosti včetně techniky běhu.

Budu na tréninku celou hodinu jenom běhat?

Samozřejmě každý trénink bude jiný, ale nikdy se nestane, že budeš celou hodinu bez přestávky pouze běhat. Na úvod každého tréninku bude zařazeno rozcvičení (rozklus a protažení), poté bude následovat hlavní část tréninku, v níž se zaměříme buď na techniku běhu, rychlost, koordinaci nebo vytrvalost za pomocí různých speciálních běžeckých cvičení. Během tréninku samozřejmě nebude chybět ani posilování s pomůckami (činky, kettlebell, švihadlo, agility žebřík apod.) či váhou vlastního těla. V závěrečné části proběhne uklidnění (cool down) formou výklusu a závěrečného strečinku.

A to budu celou dobu běhat jenom na ovále?

Jak už jsme zmínili, každý trénink bude jiný, takže se může stát, že někdy strávíme celý trénink na ovále a hřišti, jindy zase vyběhneme k řece nebo celou hodinu odtrénujeme mimo ovál.

Kdo mě bude trénovat?

Jelikož se řídíme heslem “Ve dvou se to lépe táhne“, jsme na trénincích přítomné vždy obě dvě. Díky tomu se také můžeme více věnovat účastníkům kurzu, dohlížet na správnost provedení cviků či zodpovídat jejich dotazy.

Co si mám vzít s sebou na trénink?

Určitě byste neměli zapomenout kvalitní běžeckou obuv, vhodné sportovní oblečení (lepší je mít více tenčích vrstev, které lze v případě potřeby svléci) a láhev s pitím. Na převlečení budou k dispozici uzamykatelné šatny.

Co když bude pršet?

Jak se říká, pro běh neexistuje špatné počasí, pouze nevhodné oblečení :), takže se tréninky budou konat za každého počasí. Samozřejmě v případě velmi nepříznivého počasí by se trénink přesunul do tělocvičny nebo se zrušil (o zrušení tréninku budete vždy informováni).

Co když budu stíhat trénink pouze jednou týdně?

Jelikož je kapacita kurzu omezena, přednost dostanou ti zájemci, kteří budou moct absolvovat celý kurz. Samozřejmě každý pohyb je lepší než žádný, takže pokud to půjde, umožníme Vám navštěvovat tréninky alespoň jednou týdně. Avšak výsledky na konci kurzu nebudou tak viditelné, jako u účastníků celého kurzu.

Co když se budu chtít do kurzu připojit v jeho průběhu?

Pokud již nebude naplněna kapacita kurzu, tak je to možné. Nejlepší bude nás kontaktovat a domluvit se individuálně.