Atleťáček ve Frýdku-Místku

Kde a kdy bude Atleťáček probíhat? 
Kroužek bude probíhat na školním hřišti 7. základní školy, která sídlí na ulici 1. máje 1700 ve Frýdku-Místku. Za pěkného počasí budou děti trénovat buď na hřišti s umělým povrchem, nebo na tartanovém ovále a v případě nepříznivého počasí (deště) v tělocvičně (tělocvična se nachází buď přímo na 7. ZŠ nebo na Obchodní akademii nedaleko hřiště). V měsíci záři a říjnu trénujeme venku, přizpůsobte prosím oblečení aktuálnímu počasí. Od měsíce listopadu do konce října probíhají všechny tréninky v tělocvičně a od měsíce dubna se přesunujeme opět ven na hřiště.

Rozvrh jednotlivých tréninkových skupin od září 2023:
Na výběr máte ze 4 tréninkových skupin (nutno nahlásit děti předem prostřednictvím emailu či tel.). Tréninky probíhají vždy 1x týdně.

Atleťáček pro nejmenší: úterý 15:00 – 15:50  pro děti roč. narození 2017-2019 – podmínkou účasti je dosažení 4 let v den nástupu (v zimních měsících a v případě deště tělocvična na Obchodní akademii)

Atleťáček pro starší děti: úterý 17:00 – 18:00 pro děti roč. narození 2014-2017  (v zimních měsících a v případě deště tělocvična na 7. ZŠ)

Atleťáček pro nejstarší děti: úterý 18:00 – 19:00 pro děti roč. narození 2009-2014  (v zimních měsících a v případě deště tělocvična na 7. ZŠ)

První trénink Atleťáčku pro úterní skupiny se bude konat již v úterý 5.9.2023. 

Jaký je rozdíl v jednotlivých Atleťáčcích?

Atleťáček pro nejmenší je trénink plný pohybových her a soutěží uzpůsobených věku a fyzickým schopnostem dětí. Atleťáček pro starší děti je podobný tréninků malých dětí, avšak fyzicky už je náročnější a objevuje se i více závodních prvků. Avšak pořád je zachován koncept hravého tréninku atletiky. Poté nabízíme Atleťáček pro nejstarší děti, který je ze všech Atleťáčků fyzicky nejnáročnější, ale samozřejmě pořád přizpůsoben věku dětí a hlavně vedený hravou formou. Takže i když se v tomto tréninku budou zdolávat delší vzdálenosti, zařazovat posilovací cviky, tak vše formou hry tak, že si toho děti pomalu ani nevšimnou. Nově vznikla skupinka pro mladší děti, která je v jiný den než ostatní tréninky Atleťáčku a navíc je vhodná pro sourozence, kteří by normálně spadali do dvou tréninkových skupin.

Mé dítě je ročník narození 2017 a spadá tak do Atletáčku pro nejmenší i pro starší děti, jakou skupinu mám zvolit?

Pokud je vaše dítě aktivní, soutěživé a fyzicky na tom dobře, chce si na tréninku dát do těla a nevadí mu absolvovat tréninky se staršími dětmi, zvolte Atleťáček pro starší. Pokud už Atleťáček navíc nějakým tím rokem navštěvuje, je vhodné aby postoupilo do skupinky pro starší. Naopak pokud je pohybově průměrné a víc než závodění si chce trénink a hry užít vyberte Atleťáček pro nejmenší děti.

Co když mám sourozence a každý ročníkově spadá do jiné skupinky?

Je nám jasné, že vozit každé dítě na jiný trénink je časově a organizačně velmi náročné. Pro tyto případy je možné se individuálně domluvit tak, aby děti chodily spolu (podle fyzických schopností obou dětí společně určíme skupinu).

Co budou děti k Atleťáčku potřebovat?

Dětem postačí sportovní obuv, sportovní oblečení jako jsou tepláky či elasťáky, tričko, mikina a bunda, v případě chladného počasí potom rukavice a čepice, a láhev s pitím. Jestliže bude pršet a trénink bude probíhat v tělocvičně, pak budou potřebovat obuv dovnitř. Děti se budou moci převléci a nechat si věci v šatně.

Co dětem Atleťáček přinese?
Děti si během hravých a pestrých tréninků užijí spoustu legrace, vybijí svou přebytečnou energii a poznají nové kamarády. Kromě toho také rozvíjí své pohybové schopnosti a dovednosti.

Co na děti v Atleťáčku čeká?
Trénink dětí je stejně jako u dospělých rozdělen do tří částí. V první části se děti zahřejí, rozcvičí pomocí různých honiček a postřehových her. V hlavní části se učí správně běhat, házet, skákat a rozvíjejí své pohybové schopnosti a dovednosti, a v závěrečné části na ně čekají hry na uklidnění a výklus.

Jaká bude jeho cena?
Čtvrtletní platba (říjen – prosinec, leden – březen, duben – červen) nyní činí 1200 Kč při 1 tréninku týdně.

Měsíc září je pro nové a hlavně malé děti zkušební a proto se platí zvlášť, poplatek činí 400 Kč/měsíc.

Platba za kroužek se hradí buď hotově na tréninku anebo bankovním převodem na účet 2800722502/2010.

Jak můžete své děti přihlásit?
Své děti můžete do kroužku přihlásit prostřednictvím emailu atletacek@run2befit.cz. Do emailu vždy uveďte jméno dítěte, ročník narození a místo a den tréninku, o který máte zájem.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit, všechny dotazy Vám rády zodpovíme na tel. čísle 723 161 274 (Růžičková Lada) nebo 739 211 911 (Pišová Petra).