Atleťáček ve Frýdku-Místku

Kde a kdy bude Atleťáček probíhat? 
Kroužek bude probíhat na školním hřišti 7. základní školy, která sídlí na ulici 1. máje 1700 ve Frýdku-Místku. Za pěkného počasí budou děti trénovat buď na hřišti s umělým povrchem, nebo na tartanovém ovále a v případě nepříznivého počasí (deště) v tělocvičně (tělocvična se nachází buď přímo na 7. ZŠ nebo na Obchodní akademii nedaleko hřiště). V měsíci záři a říjnu trénujeme venku, přizpůsobte prosím oblečení aktuálnímu počasí. Od měsíce listopadu do konce října probíhají všechny tréninky v tělocvičně a od měsíce dubna se přesunujeme opět ven na hřiště.

Rozvrh jednotlivých tréninkových skupin od září 2021:
Na výběr ze tří termínů (nutno nahlásit děti předem prostřednictvím emailu či tel.). Tréninky probíhají vždy 1x týdně.

Atleťáček pro nejmenší: úterý 15:00 – 15:50  pro děti roč. narození 2014-2017 (v zimních měsících a v případě deště tělocvična na Obchodní akademii)

Atleťáček pro starší děti: úterý 17:00 – 18:00 pro děti roč. narození 2011-2014  (v zimních měsících a v případě deště tělocvična na 7. ZŠ)

Atleťáček pro nejstarší děti: úterý 18:00 – 19:00 pro děti roč. narození 2007-2011  (v zimních měsících a v případě deště tělocvična na 7. ZŠ)

NOVÁ TRÉNINKOVÁ SKUPINA OD BŘEZNA 2022:

Atleťáček pro starší děti: čtvrtek 17:00-18:00 pro děti roč. narození 2012-2015 ((v zimních měsících a v případě deště tělocvična na 7. ZŠ)

Jaký je rozdíl v jednotlivých Atleťáčcích?

Atleťáček pro nejmenší je trénink plný pohybových her a soutěží uzpůsobených věku a fyzickým schopnostem dětí. Atleťáček pro starší děti je podobný tréninků malých dětí, avšak fyzicky už je náročnější a objevuje se i více závodních prvků. Avšak pořád je zachován koncept hravého tréninku atletiky. Nově vznikl také Atleťáček pro nejstarší děti, který je ze všech Atleťáčků fyzicky nejnáročnější, ale samozřejmě pořád přizpůsoben věku dětí a hlavně vedený hravou formou. Takže i když se v tomto tréninku budou zdolávat delší vzdálenosti, zařazovat posilovací cviky, tak vše formou hry tak, že si toho děti pomalu ani nevšimnou.

Mé dítě je ročník narození 2014 a spadá tak do Atletáčku pro nejmenší i pro starší děti, jakou skupinu mám zvolit?

Pokud je vaše dítě aktivní a fyzicky na tom dobře, chce si na tréninku dát do těla a nevadí mu absolvovat tréninky se staršími dětmi, zvolte Atleťáček pro starší. Naopak pokud je pohybově průměrné a víc než závodění si chce trénink a hry užít vyberte Atleťáček pro nejmenší děti.

Co když mám sourozence a každý ročníkově spadá do jiné skupinky?

Je nám jasné, že vozit každé dítě na jiný trénink je časově a organizačně velmi náročné. Pro tyto případy je možné se individuálně domluvit tak, aby děti chodily spolu (podle fyzických schopností obou dětí společně určíme skupinu).

Je možné tréninky Atleťáčku navštěvovat 2x týdně?

Hlavní tréninkový den pro Atleťáček ve Frýdku-Místku je úterý, od měsíce března 2022 však bude otevřena nová tréninková skupina, která bude mít tréninky ve čtvrtky. V případě zájmu je tedy možné navštěvovat tréninky, jak v úterý, tak ve čtvrtek, ale je potřeba se nahlásit do obou tréninkových skupin. V případě, že dítě bude navštěvovat 2 tréninky týdně, bude zvýhodněna cena za čtvrtletí 1600 Kč.

Co budou děti k Atleťáčku potřebovat?
Dětem postačí sportovní obuv, sportovní oblečení jako jsou tepláky či elasťáky, tričko, mikina a bunda, v případě chladného počasí potom rukavice a čepice, a láhev s pitím. Jestliže bude pršet a trénink bude probíhat v tělocvičně, pak budou potřebovat obuv dovnitř. Děti se budou moci převléci a nechat si věci v šatně.

Co dětem Atleťáček přinese?
Děti si během hravých a pestrých tréninků užijí spoustu legrace, vybijí svou přebytečnou energii a poznají nové kamarády.

Co na děti v Atleťáčku čeká?
Trénink dětí je stejně jako u dospělých rozdělen do tří částí. V první části se děti zahřejí, rozcvičí pomocí různých honiček a postřehových her. V hlavní části se učí správně běhat, házet, skákat a rozvíjejí své pohybové schopnosti a dovednosti, a v závěrečné části na ně čekají hry na uklidnění a výklus.

Jaká bude jeho cena?
Čtvrtletní platba (říjen – prosinec, leden – březen, duben – červen) nyní činí 950 Kč při 1 tréninku týdně. V případě dvou tréninků týdně činí poplatek 1700 Kč.

Měsíc září (v případě čtvrteční tréninkové skupiny březen) je pro nové děti zkušební a proto se platí zvlášť, poplatek činí 300 Kč/měsíc.

Platba za kroužek se hradí buď hotově na tréninku anebo bankovním převodem na účet 2800722502/2010.

Jak můžete své děti přihlásit?
Své děti můžete do kroužku přihlásit prostřednictvím emailu atletacek@run2befit.cz. Do emailu vždy uveďte jméno dítěte, ročník narození a místo a den tréninku, o který máte zájem.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit, všechny dotazy Vám rády zodpovíme na tel. čísle 723 161 274 (Medvecová Lada) nebo 739 211 911 (Pišová Petra).