shadow

Slavíme 5. výročí!

Přesně dnešním dnem je to již 5 let, co jsme založily naši běžeckou „školu“ Run2BeFit – Běhej, abys byl fit. Bohužel to nemůžeme oslavit žádným speciálním tréninkem ani si společně připít, a stejně jako loni toto naše výročí oslavíme samostatně v lockdownu. V této době ale asi není až tak důležité, které výročí máme, ale hlavně to, že jsme prozatím tuto koronavirovou krizi ustály a v nějaké omezené míře pokračujeme dále. Ale co je hlavní, vyčkáváme a těšíme se, až se situace zlepší, a opět budeme moct naběhnout na tréninky, jak Atleťáčku pro děti, tak hromadných běžeckých kurzů pro dospělé.

A teď tradiční malé zhodnocení tohoto pátého roku.

Podstatnou změnou v tomto roce bylo, že jsme začaly úzce spolupracovat s Lašským sportovním klubem a díky tomu, že se Atleťáček dostal pod křídla velkého sportovního klubu, tak nám to dalo možnost tento kroužek i nadále rozšiřovat a posouvat dál. Navíc po jeho vzoru vznikl kroužek Plaváček, kde se děti zábavnou formou učí základům plavání.

Bohužel však tento náš pátý rok nám moc možností nedal, protože začal i skončil v lockdownu. Tehdy nás vůbec nenapadlo, že by se tato situace mohla opakovat, ale opak byl bohužel pravdou. Naštěstí mezitím byla doba, kdy se vše jakžtakž uklidnilo a my se mohly opět vrhnout na hromadné tréninky, i když jich nebylo tolik co normálně. Některé školy bohužel nezpřístupnily svá hřiště či tělocvičny ani v době, která to umožňovala a tak některé děti o tréninky Atleťáčku přišly úplně.

Čemu však tato doba přála, byly individuální tréninky, o které byl obrovský zájem. Určitě k tomu přispělo i to, že lidem po první vlně koronaviru chyběl jak pohyb, tak pobyt venku na čerstvém vzduchu. Tento trend šel vidět i v hromadných trénincích dospělých a tak se nás scházelo podstatně víc opět až do doby než nám to v říjnu zhatila další vlna epidemie. Děti si bohužel tréninků Atleťáčku moc neužily, ale i přes naše mírné obavy co tato krize způsobí, byl v září o tréninky Atleťáčku zájem obrovský. Ve Frýdku-Místku jsme tak vytvořili novou skupinku speciálně pro starší děti a samostatnou skupinku pro Montessori školu.

Prázdniny byly během tohoto roku asi nejproduktivnější, protože kromě klasických tréninků pro dospělé jsme ještě stihly čtyři příměstské tábory ve Frýdku-Místku, vypomáhaly jsme jako každoročně na baseballovém soustředění a také jsme organizovaly další ročník běžeckého závodu Běhej lesy Bílá. Což bylo v této době opravdu náročně, protože aktuální opatření se každým týdnem měnila a připravit závod pro víc než tisíc lidí není otázka chvilky.

No a uběhl rok a opět připravujeme příměstské tábory pro děti i závod Běhej lesy Bílá zavřené z domu a hrozně si přejeme, aby alespoň to léto bylo „normální“ stejně jako loni a my všichni se mohli vrátit do běžného života a tyto akce si společně užít.

Na závěr bychom Vám všem chtěly poděkovat. Za to jak nás podporujete a za každou zprávu, kde nám píšete, že se děti na Atleťáček už těší, pořád se vyptávají, kdy už konečně začne anebo že Vám tréninky chybí. To vše nás velmi těší a dává motivaci ještě vydržet a nevzdávat to. Děkujeme!

1033-1_balonek-s-cislem-5-narozeninovy